MENU
Galvenie » 2017 » Februāris » 16 » Vairogi AB kausu izcīna Skrīveri
11:08
Vairogi AB kausu izcīna Skrīveri

15. februārī norisinājās Vairogi AB kausa izcīņas pusfināla un fināla cīņas. Spēles laiks bija 2x15 minūtes.

Vakara pirmajā pusfinālā tikās regulārā čempionāta labāka vienība Koknese pret StepTrans. Koknese ātri prati izvirzīties vadībā. Spēles 8. minūte jau atrodoties vadībā ar rezultātu 2:0. Pirmos vārtus StepTrans neveiksmīgi raidīja savos vārtos, bet otrajos precīzs bija Andrejs Pavļenkovs. Steptrans nepadevās un pirmā puslaika beigās vienus vārtus atguva, kad precīzs bija Mārcis Bīmanis (1:2). Otrā puslaika pirmajā minūtē StepTrans jau panāca izlīdzinājumu. Precīzs bija Andrejs Ostvalds (2:2), kurš atgriezies ierindā pēc traumas sadziedēšanas. Neilgi pēc tam, ar nokavēšanos, Koknesei ieradās papildinājums – Didzis Bērziņš. Komanda pēc viņa ierašanās saņēmās un ātri vien izvirzījās vadībā. Vispirms vārtus guva Ilmārs Kalniņš, pēc tam Ritvars Kalniņš un punktu šai spēlei pielika pats Didzis Bērziņš. Koknese izcīnīja uzvaru ar rezultātu 5:2 un varēja gaidīt savu pretinieku Vairogi AB kausa finālam.

Otrajā pusfinālā tikās regulārā čempionāta otras vietas īpašniece Skrīveri pret mājinieku cerību FC Aizkraukle. Spēles sākumā Skrīveriem bija labas iespējas atklāt spēles rezultātu, taču puslaika vidū to izdarīja FC Aizkraukle, kad pēc pretinieku vārtusarga kļūdas vārtus guva Matīss Indričš (1:0). Skrīveriem piederēja neliels pārsvars, ko izdevās arī pārvērst rezultātā. Izlīdzinājumu puslaika beigu daļā panāca Skrīveru kapteinis Guntis Rūze (1:1). Pirmajā spēles daļā rezultāts vairs nemainījās. Otrajā puslaikā noritēja līdzīga cīņā, kur abām komandām bija iespējas gūt vārtus. Pirmie to prata izmantot Skrīveri, kad precīzs, četras minūtes līdz beigām, bija vienības labākais vārtu guvējs Ainārs Ervīns Balodis (2:1). FC Aizkraukle metās izlīdzināt rezultātu, taču neizdevās, turklāt Skrīveri guva vēl vienus vārtus, kad precīzs bija Mārtiņš Dāvidnieks (3:1). Rezultāts vairs nemainījās un Skrīveri finālā pievienojās Koknesei.

Finālā sacentās regulārā čempionāta labākās vienības Koknese pret Skrīveriem. Skatītājiem nenācās vilties, jo spēles uzvarētājs nebija zināms līdz pēdējai minūtei. Spēlē kopumā pārsvars piederēja Koknesei, kurai bija arī vairāk vārtu gūšanas iespējas. Skrīveri spēlēja vairāk uz pretuzbrukumiem. Skrīveriem vārtos lielisku spēli aizvadīja Artūrs Reidzās, kurš vairākkārt komandu glāba no vārtu zaudējuma un divas reizes talkā nāca vārtu pārliktnis. Spēles atrisinājums notika spēles pēdējā minūtē. Neveiksmīgi Kokneses vārtos nostāvēja vārtusargs. Pēc cīņas vārtu priekšā, uzvaras vārtus guva Ainārs Ervīns Balodis, kad bumba pēc viņa sitiena lēnām un negribīgi šķērsoja vārtu līniju (1:0). Atlikušajā laikā Koknese vairs nespēja panākt izlīdzinājumu, tādējādi Skrīveri pirmoreiz izcīnīja Vairogi AB kausu.

Pēc Vairogi AB kausa fināla notika apbalvošana, kurā arī apbalvoja regulārā čempionāta labākās komandas un spēlētāji. “Zelta buci” (čempionāta rezultatīvākais spēlētājs) balvu saņēma Ilmārs Kalniņš (Koknese) (12 precīzi raidījumi). Par labāko aizsargu atzina Aināru Mičuli (Skrīveri). Par labāko vārtusargu, pēc pārliecinošā snieguma Vairogi AB kausā, atzina Artūru Reidzānu (Skrīveri). Par “MVP” turnīra vērtīgāko spēlētāju Didzi Bērziņu (Koknese).

Skrīveri izsaka pateicību organizatoriem par kārtējo veiksmīgi noorganizēto čempionātu!